«Плавання. Чим воно корисно для дітей?»

Сьогодні на запитання: "Чи потрібно навчати плаванню дітей?" - надається однозначна відповідь: так, потрібно! Свідчення тому - наявний досвід навчання дітей у нашій країні і за кордоном, його позитивні результати.
Активні рухи зміцнюють м'язову та серцево-судинну системи дитини; більше того, розвиток рухів знаходиться в прямій залежності від зовнішнього середовища. Плавання показано дітям з порушеннями постави і захворюваннями опорно-рухового апарату. Воно добре позначається на координації рухів, розвиває моторику і сприяє гармонійному фізичному розвитку. Перебування у воді, виконання різних рухів, видихи у воду, затримка дихання під час занурень розвивають і зміцнюють апарат дихання. Заняття в басейні дозволяють збільшити об'єм легенів, підвищити силу і тонус дихальних м'язів, збільшити стійкість організму до гіпоксії (кисневе голодування). Насичення киснем безпосередньо впливає на роботу мозку. Діти, які регулярно ходять на плавання, більш зібрані, уважні і кмітливі.
Таким чином, заняття у воді і виконання різних рухів, пов'язаних з подоланням її опору, - найважливіший фактор гармонійного розвитку малюка. Плавання є природним засобом масажу шкіри і м'язів (особливо дрібних груп), очищає потові залози, сприяючи тим самим активізації шкірного дихання і рясного припливу крові до периферичних органів.
Які ж навички плавання необхідно прищеплювати дітям дошкільного віку в процесі групових чи індивідуальних занять? В основному ті, які необхідні дорослій людині: вміння плавати одним зі спортивних способів, пірнати і орієнтуватися під водою, діставати з дна різні предмети. Оволодівши цими навичками, дитина в більш старшому віці зможе почувати себе більш впевненно.
Іноді доводиться чути, що саме у віці 3-5 років дитина боїться води і тому, йому нібито, необхідний комплекс попередніх вправ для ліквідації водобоязнi. За даними багаторічних спостережень, таких дітей у вказаному віці зовсім небагато; опитування тренерів, що працюють з даними контингентом, показав, що їх не більше 5%.
Думка про водобоязнь дітей явно перебільшена дорослими. Справа в тому, що дитина інколи боїться увійти у воду тому, що вперше побачив басейн, хоча і невеликий, і його лякає не сама вода, а її достаток.
Кожна дитина щодня вмивається, чи не так? Тим батькам, чиї діти вмиваються з небажанням, побоюються водяних бризок, раджу проявляти терпіння і наполегливість, домагатися того, щоб малюк охоче вмивався, і тільки потім вже приступав до навчання плавання у "домашньому басейні".
Часто буває й так: дитина систематично і успішно плаває в домашній ванні або в басейні дитячого садочка, але влітку, коли батьки поїхали з ним відпочивати і запропонували скупатися в морі, він не наважився самостійно увійти в воду. У цьому випадку зіграли свою роль психологічні фактори: неосяжність водного простору, невідома глибина, "високе" небо, безліч тих, що купаються. Не можна квапити малюка, насильно вносити його у воду; поступово, крок за кроком, поруч з батьками, дивлячись на більш сміливих однолітків, він подолає психологічний бар'єр - і станеться це дуже скоро!
Займаючись плаванням з раннього віку, ваші діти будуть рости загартованими та гармонійно розвиненими. Діти, які систематично виконують у воді, рідше хворіють на простудні захворювання, оскільки плавання - це найбільш ефективний метод загартовування.
Заняття у воді розширюють для дитини простір, водне середовище стає для нього «своїм». Світ, що оточує дитину, стає для нього багатшими.
Бажаю всім малюкам щасливого плавання!

/Files/images/11111.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 129

Коментарi